kraj:
Polska
13-02-2012, 15:40 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 6 - 13 lutego 2012 roku

W ostatnim roku Polacy znacząco zmienili swoje przyzwyczajenia związane z podróżowaniem na trasach międzynarodowych, co tylko wychodzi im na dobre – zauważa Mirosław Nikolin z portalu BiletyAutokarowe.pl.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Zmianie uległy zasady przewozu zwierząt do Wielkiej Brytanii. Kraj nie wymaga już przeprowadzania badań krwi i odbywania długiej kwarantanny. Zamiast tego wystarczy na trzy tygodnie przed wyjazdem zaprowadzić zwierzaka do weterynarza. Zmiana przepisów ma skłonić właścicieli zwierząt do spędzania urlopów do Anglii. Zanim jednak zdecydujemy się na podróż z pupilem, powinniśmy sprawdzić, jaką politykę odnośnie przewozu zwierząt stosuje wybrany przez nas przewoźnik.
 
2. Linia Sindbad wprowadza liczne zmiany do obsługiwanych połączeń - przede wszystkim do tych, które odchodzą z północnej i środkowej części Polski. Z uwagi na objętość pełen komunikat znajdziecie na blogu BiletyAutokarowe.pl. Zmiany zaczną obowiązywać 24 marca.
 
3. Deutsche Touring objęło noworoczną promocją (99 zł za kurs w jedną, 198 zł za kurs w obie strony) wszystkie swoje połączenia do Niemiec. Liczba biletów promocyjnych jest ograniczona.
 
4. W sobotę w Gdyni doszło do wypadku autokaru linii Eurolines. Terenowe suzuki zajechało drogę pojazdowi podczas nieostrożnej zmiany pasa. Aby uniknąć zderzenia, kierująca autobusem kobieta odbiła w lewo i wpadła na przydrożne drzewo. Cztery osoby zostały ranne, ale ich stan jest dobry.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Ryanair ogłosił listę połączeń, które będzie obsługiwał z lotniska w Modlinie. Kursy do Brukseli, Dublina, Londynu, Mediolanu, Oslo, Rzymu i Sztokholmu rozpoczną się 16 lipca. W związku z rozpoczęciem działalności w nowym porcie firma zatrudni ponad 700 osób. Linia ogłosiła również, że w minionym roku z jej oferty lotów do i z Polski skorzystało 3,84 mln pasażerów. W tym roku Ryanair ma zamiar dobić do 5 milionów.
 
2. W regulaminie pracowniczym LOT, który wejdzie w życie 1 marca, pojawił się zapis zabraniający pracownikom noszenia w widocznym miejscu symboli religijnych. Wywołał on sprzeciw części pracowników, jak i spowodował kontrowersje w środowiskach katolickich, więc władze linii zdecydowały się na jego wykreślenie.
 
3. Linie Eurolot w kwietniu zwiększą częstotliwość rejsów na trasach Kraków - Gdańsk, Kraków - Szczecin, Poznań - Kraków i Wrocław - Gdańsk.
 
4. Właściciel Ryanair Michael O'Leary zaproponował, by w każdym samolocie latał tylko jeden pilot, ponieważ "większość pracy i tak wykonują komputery", a "pilotowanie jest tylko trochę trudniejsze od gry komputerowej", zaś "w razie potrzeby może się tym zająć stewardessa". Wizja stewardess pilotujących boeingi oburzyła, ale i rozbawiła przedstawicieli branży lotniczej i mediów. O'Leary jest jednak znany z tego, że nie zważa na cudze opinie, nie zdziwmy się więc, jeśli za jakiś czas w samolocie Ryanairu przywita nas tylko jeden pilot.
 
Informacje zebrała i opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, oferującego przewozy do ponad 24 000 miejscowości w całej Europie.
 
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..6|7|8|9|10..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Podróże, Turystyka, Tydzień w transporcie


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »