kraj:
Polska
05-03-2012, 14:24 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 27 lutego - 5 marca 2012

Przełom lutego i marca zakończył złą passę na rynku linii lotniczych - tym razem dochodzące z niego informacje nastrajają optymistycznie. Tymczasem w polskiej branży autokarowej dokonuje się jedna z najważniejszych zmian w ostatnich miesiącach.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Linie Deutsche Touring i AT Zawadzkie kończą współpracę, w związku z czym od 1 kwietnia rozkłady mogą ulec niewielkim zmianom. Jednocześnie Zawadzkie przyłącza się do platformy Sindbad. Więcej informacji o konsekwencjach tego posunięcia - wkrótce.
 
2. Eurobus poinformował o zmianach przystanków na wybranych liniach w Pszczynie, Tczewie, Gnieźnie i Bolesławcu. Ponadto zmianie uległy godziny wyjazdów w okresie przedświątecznym, zaś połączenie BT-215 do Wielkiej Brytanii zostało zreorganizowane. Ze względu na obszerność komunikatu jego pełną treść udostępniliśmy na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl.
 
3. Przewoźnik Eurolines poinformował, że 6 marca uruchomi nowy przystanek w Kownie, zaś 5 marca przystanek w Przemyślu zostanie przeniesiony na ul. Stefana Czarnieckiego 25.
 
4. Bilety linii Autokar Polska są już dostępne w obu systemach rezerwacji (Voyager i EuroTicket) w portalu BiletyAutokarowe.pl.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Linie Virgin Atlantic wysłały swoje stewardessy na szkolenie z mówienia i dotykania pasażerów Upper Class, czyli nowej eksluzywnej klasy podróży. Firma traktuje przedsięwzięcie bardzo poważnie - poziom głosu członków obsługi ma mieścić się w przedziale 20-30 dB, aby nie przeszkadzać pasażerom, a jednocześnie uspokajać i wzbudzać poczucie bezpieczeństwa.
 
2. Linie Alitalia w 2011 roku zredukowały straty ze 170 milionów euro do 69 milionów. Po prywatyzacji w 2009 r. włoski przewoźnik z każdym rokiem zbliża się do wypracowania zysku.
 
3. Należąca do Skarbu Państwa linia Eurolot kupiła samoloty marki Bombardier o wartości około pół miliarda złotych. Decyzja ta nie spodobała się LOT-owi (także należącemu do Skarbu Państwa) ani koncernowi ATR, który skarży się, że został wykluczony z negocjacji. Według Eurolotu bombardiery Q400, choć droższe od ATR-ów, w perspektywie przyniosą oszczędności, gdyż są szybsze i bardziej pojemne, a zatem mogą latać częściej i przewozić więcej pasażerów naraz.
 
4. Ryanair zapowiedział uruchomienie we wrześniu połączenia Warszawa - Dusseldorf.
 
5. Wizz Air zastanawia się nad przenosinami z warszawskiego portu lotniczego im. Chopina do Modlina. Okęcie negocjuje z przewoźnikiem w celu zatrzymania go u siebie. Jednocześnie linia lotnicza zaprezentowała nowy model naliczania opłaty za bagaż. W sezonie wakacyjnym lub bożonarodzeniowym za 1 szt. o wadze do 32 kg zapłacimy 90 lub 113 zł (zależnie od tego, czy przelot trwa krócej, czy dłużej niż 2 godziny), zaś poza sezonem - 68 i 90 zł.
 
6. Europosłowie przygotowali projekt ustawy, która ma zapewnić pasażerom większą ochronę, może jednak wiązać się z koniecznością zwiększenia przez linie lotnicze cen biletów. Nowe regulacje miałyby bowiem zmusić przewoźników m.in. do uruchomienia specjalnych stanowisk, na których podróżny mógłby poznać swoje prawa. Koszty zostałyby najprawdopodobniej przerzucone na pasażerów.
 
Informacje zebrała i opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, oferującego bilety ponad 90 przewoźników z Polski i innych krajów Europy.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1..9|10|11|12|13..21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »