kraj:
Polska
28-12-2011, 15:06 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

brak opisu

, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 19 - 28 grudnia

Jakie niespodzianki przygotowała dla podróżników branża transportowa w te święta? Kilka bardzo ciekawych, a także kilka zdecydowanie mniej przyjemnych.

1. Wybuchł wulkan Kizimen na Kamczatce, co może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie zarówno branży autokarowej, jak i lotniczej. Prawdopodobnie powtórzy się scenariusz z Islandii - chmura pyłu uziemi samoloty na całym kontynencie. Jeżeli wybieracie się w podróż lotniczą, zastanówcie się, czy tym razem nie lepiej będzie zainwestować w bilety autokarowe.
 
2. Bilans świątecznego weekendu na polskich drogach nie przedstawia się zbyt wesoło. Doszło do aż 301 wypadków, w których 44 osoby zostały zabite, a 408 rannych. Zatrzymano 990 nietrzeźwych kierowców.
 
3. Linie autokarowe Eurolines uruchamiają linię V-205, dzięki której dostaniemy się na Litwę i Łotwę. Nowe połączenia obsługuje przewoźnik Eurolines Litwa. Wyjazdy z Polski, jak i kursy z powrotne, będą odbywały się w każdy poniedziałek, środę i sobotę.
 
4. Linie lotnicze KLM wprowadzają do oferty usługę "towarzyską", tzn. możliwość poznania pasażerów swojego lotu przez Internet i wybrania osoby, obok której chcemy siedzieć.
 
5. Chilijskie linie LAN przejęły brazylijskie linie TAM, co sprawiło, że już wkrótce będziemy mogli kupić bilety (to nie żart, a czysty zbieg okoliczności) linii LATAM.
 
6. Po raz pierwszy w historii Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie roczna liczba pasażerów w ruchu krajowym przekroczyła okrągły milion. W całym roku z Okęcia skorzystało łącznie ponad 9 milionów podróżnych.
 
7. Od czerwca będziemy mogli latać z Warszawy do Mediolanu i Wenecji z linią Air One. Loty do Mediolanu będą odbywać się codziennie, do Wenecji - trzy razy w tygodniu.
 
Ponadto:
 
- Powstał Parlamentarny Zespół ds. Narciarstwa i Turystyki, który będzie promował bezpieczne uprawianie sportów zimowych i współpracował z samorządami, aby "wspomóc turystyczną gałąź gospodarki".
 
- Instytut Turystyki przewiduje, że w 2012 roku więcej Polaków wyjedzie na wakacje, i to wbrew kryzysowi... a raczej dzięki niemu. Zapaść gospodarcza sprawia bowiem, że spadają koszty pobytu w takich krajach, jak Włochy czy Grecja. Tamtejsze rządy, chcąc ratować branżę turystyczną, obniżają VAT, np. na usługi hotelowe. Szykuje się dobry rok dla podróżników.
 
Informacje zebrała i zredagowała redakcja serwisu www.BiletyAutokarowe.pl.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Air One, Chopina, Kizimen, LATAM


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »