kraj:
Polska
09-01-2012, 09:30 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

brak opisu

, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 1 - 8 stycznia

Nowy rok w transporcie i turystyce zaczyna się niespiesznie. Tradycyjnie już styczeń nie obfituje w informacje o branżowych rewolucjach. Oto przegląd najważniejszych newsów, jakie poznaliśmy w pierwszych tygodniu roku 2012.

1. Zaktualizowane zostały rozkłady jazdy linii AT Zawadzkie i Deutsche Touring. Podróżujących do Ulm, Stuttgartu i Aachen zachęcamy do zapoznania się ze zmianami. Ich wykaz znajduje się na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl. Noworoczne korekty do rozkładów wprowadziły również linie Eurobus i PKS Warmia.
 
2. Linia autokarowa Sindbad zmieniła miejsce przystankowe we włoskiej miejscowości Tarvisio. Autokary linii 19, łączącej Polskę z Włochami, od 15 stycznia będą zatrzymywać się na Via Roma, w pobliżu tamtejszego kościoła.
 
3. Nad Wielką Brytanią rozszalały się huragany, które doprowadziły do opóźnienia lub odwołania wielu lotów, a w niektórych przypadkach całkowicie sparaliżowały pracę lotnisk.
 
4. Zapowiedziano, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy rozpocznie się budowa lotniska pasażerskiego w Nowym Targu.
 
5. Linie lotnicze LOT wprowadzą zmiany do swego rozkładu lotów. Dzięki temu powinien skrócić się czas oczekiwania na przesiadkę w Warszawie. Ponadto przewoźnik zmieni umundurowanie swoich stewardess i stewardów.
 
6. Tego lata Eurolot uruchomi połączenie Rzeszów-Poznań.
 
7. Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał linii Aerofłot pozwolenie na uruchomienie bezpośredniego połączenia Kraków-Moskwa.
 
8. Linie Enter Air uczciły odchodzącego na emeryturę pilota Wiktora Kijaka, umieszczając na jednym ze swoich boeingów 737 wielki napis "Dziękujemy Wiktor!".
 
9. Zakopane przeżyło turystyczne oblężenie - nie tylko z okazji sylwestra, ale również w pierwszym tygodniu nowego roku. Do miasta chętnie przybywali goście wyznania protestanckiego i grekokatolickiego, obchodzący w tym okresie Boże Narodzenie.
 
10. Szwecja walczy z kryzysem, a jednocześnie otwiera się na turystów. Podatek na usługi gastronomiczne obniżono z 25 do 12 proc. - dzięki temu ma powstać ok. 15 tys. nowych miejsc pracy. Specjaliści twierdzą, że zmiana będzie miała również pozytywny wpływ na turystykę.
 
Przegląd przygotowała redakcja BiletyAutokarowe.pl - portalu, w którym zakupisz bilety na wszystkie przewozy międzynarodowe z i do Polski.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Deutsche Touring, Sindbad, Transport, Turystyka


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »