kraj:
Polska
19-12-2011, 13:52 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

brak opisu

, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 12 - 19 grudnia

Nowe przystanki przewoźników autokarowych, problematyczny dla ośrodków narciarskich brak zimy i szykowane przez linie lotnicze wiosenne połączenia - to jedne z najważniejszych nowinami rynku transportowego i turystycznego, jakie poznaliśmy w ostatnim tygodniu.

Informacje z branży autokarowej
 
1. Autokary linii Business Class BC-500 przewoźnika Deutsche Touring od zeszłego tygodnia zatrzymują się także w miejscowościach: Pyskowice, Skarżysko Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Kraśnik, Lublin.
 
2. Przewoźnik Eurobus dodał drugi przystanek w Krośnie. Pojazdy firmy od 27 grudnia będą zatrzymywać się również na dworcu PKS, oprócz dotychczasowego miejsca postojowego na placu przed dworcem PKP.
 
3. Zmianie uległa godzina odjazdów autokarów linii Sindbad z Gdańska i Elbląga do Berlina, które wyruszą 11 stycznia 2012 roku. Zaktualizowany rozkład jest dostępny w systemach rezerwacji.
 
Informacje z branży lotniczej
 
1. Między 18 a 29 grudnia prawdopodobnie zastrajkują piloci linii Iberia. Odbędzie się tylko połowa planowanych lotów.
 
2. Pod koniec marca Ryanair uruchomi połączenia z Polski na Majorkę. Na wiosenny urlop polecimy z lotnisk w Krakowie i Poznaniu. Linia rozpocznie również wykonywanie lotów z Wrocławia do Pizy i z Łodzi do Bremy.
 
3. Wiosną działalność rozpoczną nowe polskie linie czarterowie - Bingo Airways. Rejs inauguracyjny zaplanowano na 27 kwietnia, czyli na piątek poprzedzającym majowy długi weekend.
 
4. Taksówkarze kursujący z lotniska Kraków-Balice zawyżali ceny przejazdów dla pasażerów z zagranicy. Za kurs do centrum miasta, warty ok. 45 zł, obcokrajowcy płacili ponad 70 zł. Trzej kierowcy zostali ukarani karą grzywny w wysokości 600 zł, jednak zamierzają się od niej odwołać.
 
Ponadto:
 
- możliwe, że przed świętami odbędzie się strajk kolejarzy. Powodem miałaby być planowana restrukturyzacja Przewozów Regionalnych, której nie uzgodniono ze związkami zawodowymi.
 
- władze Wilna postanowiły w tym roku spędzić Boże Narodzenie z pompą. Na rynku miasta stanie największa choinka w Europie, na ścianach katedry zostanie wyświetlone widowisko wigilijne 4D, budowniczy wzniosą świąteczne miasteczko, a dzieci będą mogły przejechać się kolejką prowadzoną przez elfy. Zaplanowano również degustację świątecznych potraw, słodyczy i wina.
 
- na Słowacji rozpoczął się sezon narciarski. Sztucznie naśnieżane stoki czekają na turystów. Otwarcie sezonu opóźnia się natomiast w Karkonoszach - ze względu na jesienną, ciepłą pogodę.
 
- według firmy badawczej Pricerunner Warszawa jest jednym z najtańszych miast w Europie. W porównaniu z Londynem czy Paryżem, mamy tanie bilety komunikacji miejskiej, produkty spożywcze, telefony i kosmetyki. Nie porównywano jednak stosunku cen do średnich zarobków.

Materiały zebrała i opracowała redakcja portalu www.BiletyAutokarowe.pl, w którym kupisz tanie bilety na autokary do 29 krajów w Europie.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Deutsche Touring, Eurobus, Ryanair, Sindbad


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »