kraj:
Polska
14-05-2012, 13:46 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 8 - 14 maja 2012

Im bliżej Euro 2012, tym więcej pojawia się informacji związanych z nadchodzącą imprezą. Zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych informacji z branży transportowej i turystycznej.

Najciekawsze, najważniejsze, warte uwagi

 
1. W czasie Euro 2012 w miastach, w których odbędą się mecze, przejazdy taksówkami mogą podrożeć nawet o 100 proc. Firmy transportowe pragną maksymalnie skorzystać na inwazji zagranicznych turystów.
 
2. Linia autokarowa Sindbad została jednym z oficjalnych przewoźników na Euro 2012.
 
3. Lotnisko Chopina w Warszawie intensyfikuje walkę z nielegalnymi taksówkarzami - na krótko przed Euro 2012, ale i przed zapowiadanym uwolnieniem zawodu. Mamy własną teorię spiskową: czyżby zadziałał lobbing firm przewozowych, które chcą zmaksymalizować zyski z okazji mistrzostw?
 
4. Unia Europejska rozważa wprowadzenie całkowitego zakazu nocnych lotów ze względu na skargi osób mieszkających w pobliżu lotnisk. Biorąc pod uwagę, że nocą odbywa się znakomita większość lotów transportowych, ewentualny zakaz może wiązać się ze znacznymi podwyżkami cen towarów importowanych.
 
5. Prawdopodobnie już w 2013 roku będziemy mogli wnosić na pokłady samolotów własne napoje. Potencjalne materiały wybuchowe zostaną wykryte przez specjalne skanery.
 
6. Raport NIK przedstawia polskie lotniska w dużych miastach w niekorzystnym świetle. Według kontrolerów nie są one odpowiednio zabezpieczone - cywile mogą bez większego problemu dostać się do miejsc, do których wstęp powinni mieć tylko pracownicy portów.
 


Branża przewozów autokarowych

 
1. Eurobus wznawia połączenie Polska - Grecja, biegnące przez Serbię i Macedonię. Wyjazdy z kraju będą odbywać się w każdy czwartek, natomiast kursy powrotne - w niedziele.
 
2. Eurolines Polska otworzyła sezonowe połączenie Polska - Mołdawia. Kursy będą odbywać się do 25 września. Ponadto linia zwiększa częstotliwość kursów do Wilna.
 
3. Linie Sołtysik Reisen, Sandra i Bartuś rozpoczęły współpracę. Każdy z przewoźników honoruje bilety pozostałych firm.
 
4. Większość dużych linii zmienia miejsce przystankowe w Ravensburgu. Szczegóły na blogu portalu BiletyAutokarowe.pl i w systemach rezerwacji.
 

Branża lotnicza

 
1. Ryanair zrezygnował z rozwijania szumnie zapowiadanej bazy we Wrocławiu. Przewoźnik będzie trzymać tam tylko jeden samolot.
 
2. Portugalskie linie TAP zwiększają częstotliwość lotów na trasie Warszawa-Lizbona. Kursy będą odbywać się codziennie.
 
3. Linie Air France-KLM podwyższyły ceny biletów. Za bilety na kursy długodystansowe zapłacimy nawet o 100 euro więcej. Podwyżka została wymuszona kłopotami finansowymi przewoźnika, który ubiegły rok zamknął ze stratą 353 milionów euro.
 
4. OLT Express zawiesza działalność na trasie Łódź - Wrocław. Loty mają zostać wznowione we wrześniu.
 
5. Wizz Air zmienia terminal w Budapeszcie - od teraz samoloty popularnych tanich linii będą obsługiwane przy terminalu nr 2.
 
Przegląd opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, w którym zakupisz najtańsze bilety na przewozy z Polski do całej Europy.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »