kraj:
Polska
07-05-2012, 17:50 źródło: BiletyAutokarowe.pl     komentarzy: 0

Bilety Autokarowe, Turystyka

Bilety Autokarowe, Turystyka, BiletyAutokarowe

Tydzień w transporcie: 1 - 7 maja 2012

Redakcja portalu BiletyAutokarowe.pl sprawdza, co wydarzyło się w branży transportowej w pierwszym tygodniu maja.

Najciekawsze
 
1. Jak podały branżowe media, majówkę najbardziej opłacało się spędzić w dużych polskich miastach. Ceny noclegów w takich miejscowościach, jak Poznań czy Wrocław, spadły nawet o kilkadziesiąt złotych w stosunku do ubiegłego roku.
 
2. Odwiedzający Dubrownik sułtan z Omanu wydał 60 tys. dolarów na... same napiwki. Największe sumy przypadły pracownikom obsługi hotelowej.
 
3. Strajk pilotów linii Iberia, który rozpoczął się w końcówce 2011 roku i trwa do dziś (lotnicy protestują w każdy piątek), zostanie prawdopodobnie zakończony przez rząd Hiszpanii, który rozważa możliwość przeprowadzenia procedury arbitrażowej. Przypominamy, że piloci strajkują przeciw utworzeniu przez Iberię taniej linii lotniczej, która mogłaby konkurować z zagranicznymi przewoźnikami. Protestujący uważają, że taki ruch pogorszy ich warunki pracy.
 
Branża przewozów autokarowych
 
1. Popularność Chorwacji rośnie z tygodnia na tydzień. Po tym, jak na kilka tygodni przed majówką wyprzedano wszystkie bilety na przewozy z Polski, linia Alga Roma Bus zdecydowała się poszerzyć ofertę o kursy m.in. do Trogiru, Zadaru i Splitu. Przejazdy będą odbywać się w każdy piątek między 15 czerwca i 28 września.
 
2. Na wakacje Eurolines przygotowały nową ofertę przewozów do Austrii i Słowacji. Wyjazdy z Polski będą odbywać się już od 1 czerwca w każdy poniedziałek, środę i piątek.
 
Branża lotnicza
 
1. Wprowadzenie rezerwacji (za dodatkową opłatą) wybranych foteli w samolotach linii easyJet okazało się strzałem w dziesiątkę. Pasażerowie chętnie dopłacają za możliwość odbycia podróży z przodu maszyny, gdzie znajduje się więcej miejsca na nogi. Obecnie rezerwacja miejsc działa tylko na 16 trasach, ale można się spodziewać, że ta liczba wkrótce wzrośnie.
 
2. Lufthansa zwolni ok. 3500 pracowników - głównie zajmujących się administracją. Redukcja ma pozwolić linii poczynić duże oszczędności, co powinno przełożyć się na utrzymanie atrakcyjnych cen biletów.
 
3. OLT Express zmniejszy częstotliwość lotów na trasach Poznań-Szczecin i Poznań-Kraków, a także prawdpodobnie skakuje połączenie Łódź-Wrocław. Czyżby uruchomienie kilkunastu połączeń jednocześnie było przejawem zbytniego optymizmu ze strony młodego przewoźnika?
 
Przegląd opracowała redakcja portalu Bilety Autokarowe, w którym można zakupić bilety na każdy kurs pomiędzy Polską a resztą Europy.
ta nowość ma kolejne części: Poprzednia 1|2|3|4|5|6..16|17|18|19|20|21 Następna

Zgłoś błąd » Przyjazne drukowanie »

tagi: Bilety Autokarowe, Podróże


reklamy:

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował.

Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Zgłoś nielegalność zdjęć lub wpisów na tej stronie »